Fotobooking
Marionetti Press

FACEBOOK SOCIAL MARKETING

Facebook stránky (FB stránky) poskytují organizacím, firmám, společnostem a značkám široké možnosti v oblasti komunikace s lidmi, kterým se líbí. Stránky mohou vytvářet a spravovat pouze oficiální zástupci. Marionetti se zabývá marketingem na sociálních sítích komplexně, zejména pak na sociální síti Facebook. Nejen, že vám stránku založíme a budeme vás propagovat, jsme schopní vytvořit úzce cílenou reklamní kampaň. Pokud chcete zvýšit zisky a získat zpětnou vazbu svých fanoušků a klientů, ozvěte se nám.

Proč objednat Facebook Marketing od Marionetti?

Odpověď je jednoduchá, máme za sebou řadu reklamních kampaní na sociálních sítích, zejména na sociální síti Facebook a krom bohatých zkušeností můžeme nabídnout i mnoho prostředků pro úspěšnou propagaci. K dispozici je samozřejmě celý tým odborníků Marionetti, který je složen z profesionálních grafických designerů, fotografů, webařů, programátorů a marketingových specialistů. Navíc pro nás není Facebook marketing pouze prací, ale i zálibou, ve které se snažíme být co nejlepší. Dbáme o etické jednání našich kampaní a spokojenost našich klientů.

V Marionetti chápeme, že Facebook je stále pro mnoho lidí zcela neznámé prostředí, a proto vám nabízíme odborné poradenství, které poskytujeme na základě mnohaletých zkušeností v aplikaci marketingu na internetu. Zašlete nám poptávku na vytvoření Facebook stránky nebo kompletního marketingu na Facebooku, uveďte rozpočet, tedy kolik chcete do kampaně investovat a co bude jejím cílem. Vaše poptávka bude zpracována zdarma nejpozději do jednoho pracovního dne po doručení.

Jak se liší stránky od skupin, co založit?

Pro marketingové účely je nejvhodnější založit na Facebooku stránku. Skupiny nabízejí pouze uzavřený prostor pro malé skupiny lidí, ve kterém mohou komunikovat o společných zájmech. Níže jsou uvedeny možnosti obou řešení.

Stránky na Facebooku

Soukromí: Informace a příspěvky stránky jsou veřejné a obecně dostupné pro kohokoli na Facebooku.
Cílová skupina: Kdokoli může označit, že se mu stránka líbí, čímž se k ní připojí a bude přijímat její aktualizace v kanálu vybraných příspěvků. Počet lidí, kteří mohou označit, že se jim stránka líbí, není nijak omezen.
Komunikace: Správci stránky mohou sdílet příspěvky pod jejím názvem. Příspěvky stránky se objeví ve vybraných příspěvcích uživatelů, kterým se líbí. Správci mohou také na svých stránkách vytvářet přizpůsobené aplikace a kontrolovat jejich statistiky, na jejichž základě mohou vyhodnocovat jejich růst a aktivitu.

Skupiny na Facebooku

Soukromí: Kromě otevřeného nastavení jsou pro skupiny k dispozici další možnosti nastavení soukromí. V tajných a uzavřených skupinách jsou příspěvky viditelné pouze pro jejich členy.
Cílová skupina: Členové skupiny musejí být schváleni nebo přidáni jinými členy. Pokud skupina dosáhne určité velikosti, některé funkce budou omezené. Nejužitečnější bývají ty skupiny, jež utvoříte s nevysokým počtem lidí, které znáte.
Komunikace: Členové skupin dostávají ve výchozím nastavení upozornění, pokud kterýkoli člen publikuje ve skupině příspěvek. Členové skupiny se mohou účastnit chatů, nahrávat fotky do sdílených alb, spolupracovat na dokumentech skupiny nebo zvát členy z řad přátel na události skupiny.

Jak stránku na Facebooku založit?

Pokud na Facebooku registrování dosud nejste, odborníci Marionetti vám rádi Facebook stránku založí a budou spravovat. Jestli již však na Facebooku osobní nebo firemní profil máte, není založení Facebook stránky nic obtížného. Zde je podrobný návod krok za krokem jak takovou stránku založit.

  1. Ve svém internetovém prohlížeči zadejte adresu www.facebook.com/pages/create.php, na které stránku založíte.
  2. Vyberte si, jaký typ stránky chcete založit. Tento krok je důležitý, ať stránku správně zařadíte. Nejvhodnější pro vás budou tyto volby: (1) Místní podnik nebo místo, (2) Společnost, organizace nebo instituce a (3) Značka nebo produkt. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás.
  3. Zadejte název stránky, raději jej dobře promyslete, později jej nelze změnit. Následují povinné informace o kategorii stránky a dalších doplňujících informacích.
  4. Zatrhněte souhlas s podmínkami Facebooku a potvrďte volbou Začínáme. Nyní je již stránka hotova.
  5. Abychom mohli s vaší stránkou pracovat a analyzovat strategii jejího správného zacílení na požadovanou skupinu uživatelů Facebooku, musíte nás nastavit jako správce Facebook stránky, a to takto: (1) zadejte volbu Upravit stránku, (2) klikněte na volbu Role správců, (3) přidejte nás zadáním e-mail adresy fb-marketing@marionetti.cz a přidělte nám roli Manažer (ten může spravovat role správců, odesílat zprávy a vytvářet příspěvky jménem stránky, vytvářet reklamy a zobrazovat přehledy), pak pokračujte volbou Uložit.

Nabízíme školení Facebook Marketingu pro pracovní skupiny do 6 osob. Cena jednodenního školení (6 hodin), které může proběhnout v Praze, Brně nebo Ostravě činí 2800 Kč/osoba. Minimálně školíme 3 osoby. Pokud potřebujete proškolit vaše marketingové oddělení, kontaktujte nás a sjednejte si termín školení, který vám vyhovuje.


Přejít na Správu sociálních sítí Objednat On-line Media Marketing


Potřebujete poradit?

Jsme neustále ve střehu...

+420 737 772 561
info@marionetti.cz

Kontaktujte nás

Grafické studio Marionetti

Husovo náměstí 1789/6
702 00 Ostrava 1